زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ما چطور می‌توانیم با اسنپ تریپ رقابت کنیم؟

امروز می‌خواهم در مورد این موضوع صحبت کنم که آیا ما می‌توانیم با علی بابا، اسنپ تریپ، مستر بلیت، اقامت ۲۴ و کلا این دسته سایت‌های بزرگ رقابت کنیم؟

بله، من می‌گویم که می‌توانیم.

اما چطور؟

یک نکته‌ای در بیزینس وجود دارد به نام Agile.

Agile به چه معنا است؟ هر وقت هر چقدر یک شرکتی کوچک‌تر باشد، سرعت پاسخگویی به درخواست‌ها بالاتر می‌رود، یعنی وقتی شما یک شرکت ۲ نفره دارید، می‌توانید با سرعت بیشتری به خواسته‌های یک مشتری جواب بدهید، اما زمانی که یک شرکت بزرگ با ۲۰۰۰ تا کارمند دارید، شاید به یک سری از درخواست‌ها نتوانید با سرعت خوبی پاسخ بدهید و مشتری از دست شما ناراضی می‌شود. شاید سوال پیش بیاید که وقتی یک شرکتی ۲۰۰۰ تا کارمند دارد، خوب احتمالا به تعداد بیشتری از نیازها می‌تواند پاسخ دهد، ولی واقعیت این است که بر اساس تحقیقات انجام شده، این طور نیست، یعنی شرکت‌های کوچک‌تر، چابک‌ترند یا Agileترند و به نیازها بهتر می‌توانند پاسخ دهند. شما از همین نکته می‌توانید استفاده کنید و مشتری‌های خوبی جذب نمایید، مشتری‌های پایدارتری جذب کنید یا اصطلاحا مشتری‌های وفاداری را برای سایت خود جمع آوری کنید. شما می‌توانید با زبان بهتری با مشتری صحبت کنید، شما می‌توانیدface to face  و رو در رو با مشتری ارتباط داشته باشید و در نهایت شما می‌توانید بهتر به نیازهایش پاسخ دهید، شما می‌توانید به عنوان مدیر یک شرکت با مسافرتان تلفنی صحبت کنید. این موارد باعث می‌شود که مشتری بیشتر به شما وفادار بماند.

 

 

از این تکنیک Agile و پاسخگویی پرسرعت استفاده کنید، به کار ببندید و مطمئن باشید که نتایج خیلی خوبی خواهید گرفت. اگر نگاه ما یک نگاه ۶ ماهه یا یک ساله نباشد و به ۲۰ سال آینده فکر کنید که یک بیزینسی خواهید داشت که برای بچه‌ها و نوه‌هایتان باقی می‌ماند، مطمئن باشید که این طور رفتار می‌کنیم و نتایج خوبی می‌گیریم. اما بیزینسی که نگاه کوتاه مدت دارد و تنها به ۶ ماه آینده خود نگاه می‌کند، انواع و اقسام دلایل‌ بیجا و بی‌ربط را برای عدم انجام کار مناسب پیدا می‌کند، مثل دولت بد است، تورم زیاد است، دلار گران شده است، مسافر نیست و … این شخص احتمالا به وظایف خودش در بیزینس نیز خوب عمل نمی‌کند و همه را مقصر می‌داند، بجز خودش را.

در این مقاله، بنده یک نکته خیلی مهم گفته‌ام به نام Agile یا چابک بودن که در اینترنت می‌توانید در موردش سرچ کنید، مطلب بخوانید، می‌توانید از ما در دایرکت سوال بپرسید؛ از همین تکنیک استفاده کنید و با رقبای بزرگ بجنگید. اما این به این معنی نیست که شما بتوانید هم وزن آنها فروش کنید، بلکه به این معنی است که شما می‌توانید سهم مناسبی از این بیزینس برای خود داشته باشید، یعنی همه سهم خودتان را به بزرگان it یا سایت‌های بزرگ ندهید؛ یک سهمی برای خودتان بردارید و برای حفظ آن تلاش کنید.

حتما در رابطه با این کلمه بیشتر تحقیق کنید.