زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شما می‌دانید که در بازار امروز، تبلیغات سنتی اصلا پاسخ نمی‌دهد. باید یادتان بیاید روزهایی که روزنامه همشهری یا روزنامه جام جم چه قدر تبلیغات عریض و طویل رنگی و کاغذی داشتند و اصلا کسی نمی‌توانست با این مدل تبلیغات رقابت نماید.

اما امروزه این مدل تبلیغات سنتی اصلا پاسخ نمی‌دهد و شما باید در بستر وب و بستر دیجیتال پایگاه داشته باشید، در اینستاگرام صفحه داشته باشید، روی تلگرام یا واتساپ کانال داشته باشید و یک وب سایت خوب روی اینترنت داشته باشید؛ چون مشتری‌ها همان طور که می‌دانید و لازم به گفتن نیست، قبل از این که از شما خدماتی را بخرند، روی وب خدمات را چک می‌کنند، قیمت‌ها را مقایسه می‌کنند، جزئیات را می‌سنجند و در نهایت خرید انجام می‌دهند.

اما این را هم حتما می‌دانید که داشتن یک وب سایت معمولی نیز به شما کمک نمی‌کند. شما باید یک وب سایت خوب داشته باشید که هم از لحاظ بصری، زیبا باشد، هم پرسرعت باشد، هم از لحاظ جزئیات و آپشن هر آنچه که مشتری نیاز دارد را به او ارائه داده باشد تا مشتری جذب شود، به صورت آنلاین خرید کند و یا تلفن را بردارد و به شما زنگ بزند و حداقل اطلاعات را بگیرد.

حال در بخش اطلاع رسانی نیز شما باید بسیار دقت کنید. قبلا مشتری دسترسی به هیچ اطلاعاتی نداشت و صرفا هر آنچه شما می‌گفتید را قبول می‌کرد و با اطمینان به حرف شما خرید می‌کرد. اما با گسترش اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، مشتری قبل از خرید، خود به متخصص تبدیل می‌شود و آن قدر اطلاعات مفید جمع می‌کند که بعضا از خود فروشنده بیشتر می‌داند. در این بازار شما با دادن اطلاعات مفید، واقعی و منحصر به فرد در قالب متن، صوت، تصویر و نمودار می‌توانید به پیشرفت اطلاعات او کمک کنید و او را در دراز مدت به مشتری تبدیل کنید. پس لطفا در جمع آوری و ارائه اطلاعات خوب و مفید کوشا باشید.