• تعیین قیمت برای یک خدمت به خیلی از عوامل بستگی دارد، برای مثال شما در آژانس خودتان تور ترکیه را به قیمت ۱۰ میلیون تومان می‌فروشید. اما یک آژانس دیگر همین تور را با قیمت ۳ میلیون تومان ارائه می‌دهد و مشتری بابت قیمت بالاتر تور به شما گلایه می‌کند؛ شما باید به او توضیح دهید که خدماتی که در این تور داده می‌شود، شامل گشت‌ها، ایرلاین، هتل، ترانسفر، پذیرایی، لیدر و … را باید در کنار هم بگذارید تا بتوانیم راجع به قیمت با هم صحبت کنیم. وگرنه تا زمانی که شما نمی‌دانید خدمات ارائه شده چیست، در مورد قیمت هم نمی‌توانید نظر دهید.

قیمت باید با دو مورد هم وزن مقایسه شود.

اما در خدمات آنلاین چند مسئله است که در قیمت تاثیر گذار است. این موارد شامل :

  • خدمات ارائه شده
  • سرعت
  • زیبایی
  • جامعیت

شما نمی‌توانید یک سایت فقط برای فروش بلیت بخرید، شما باید تمامی ایرلاین‌های ایرانی و خارجی را با قیمت مناسب داشته باشید تا بتوانید ادعا کنید که یک سایت خوب دارید.

  • مورد دیگر در تاثیرگذاری قیمت طراحی سایت، خدمات پس از فروش است. خودتان خیلی خوب می‌دانید و لازم به توضیح نیست که یک فروش در لحظه‌ای که شما پول را دریافت می‌کنید، تمام نمی‌شود، بلکه خدمات پس از فروشی دارد که بسیار هزینه بر است و اتفاقا تمایز ۲ بیزینس در خدمات پس از فروش است. وقتی ما کار خدماتی انجام می‌دهیم، قطعا در لحظه می‌توانید ۲ تور اپراتور در ذهنتان بیاورید که حتی یکی از آنها قیمت بالاتری ارائه می‌دهد، اما شما ترجیح می‌دهید که با او کار کنید و از او خریداری نمایید، چون خدمات بیشتر و بهتری را می‌دهد.
  • نکته بعدی داشتن یک Call Center شبانه روزی و ۲۴ ساعته است که در قیمت تاثیرگذار است. شما نمی‌توانید نرم افزاری خرید کنید که بعد از ساعت ۵ بعدازظهر که شرکت‌ها تعطیل می‌شوند، کسی جوابتان را ندهد. بلکه باید سراغ کسی رفته باشید که در ۲۴ ساعت شبانه روز این خدمات را به شما بدهد.
  • تمدید سالیانه : ممکن است امسال یک خدمات ارزانی را از کسی بخرید، اما برای تمدید آن سر سال یک قیمت‌های کذا و کذا می‌دهد که بسیار دیده‌اید و شنیده‌اید. ولی قیمتی که سیستم را از اول درست محاسبه کرده باشد و قیمت مناسبی از شما گرفته باشد، در زمان تمدیش هم از شما قیمت معقولی خواهد گرفت.
  • تجربه شرکت خدمات دهنده : مطمئنا شرکتی که ۲۰ سال در حال کار کردن است و زیر و بم همه چیز را آشنا است، با همکاری که ۶ ماه یا یک سال است که وارد بازار شده و هنوز می‌خواهد به صورت پارتیزانی کار کند، بازاریابی آن به صورت پارتیزانی است و ارزان‌تر می‌دهد و همه خدماتش ارزان‌تر است، این دو قابل مقایسه نیستند و شما باید یک تفکر درست و تحقیق درستی را برای خرید داشته باشید.
  • تعداد خدماتی که شما می‌خرید : ما نمی‌توانیم همین طور بگوییم که یک سایت گردشگری چند است؟ یک سایت گردشگری می‌تواند از ۵ میلیون تومان که یک سایت بسیار ساده، با گرافیک بسیار ساده و تماس با ما و درباره ما باشد، شروع شود، تا یک سایت خیلی خیلی بزرگ که شاید ۳-۲ میلیارد هزینه داشته باشد. بسته به تعداد و جزئیات خدمات این قیمت‌ها متفاوت است.