لیست قیمت

صفحه اصلیسئو و تجارت الکترونیک

نمایش سایت در مانیتور، تبلت، موبایل

حال که به این نتیجه رسیدیم که باید یک سایت آژانس مسافرتی با قابلیتهایی که در مورد آن صحبت کردیم و شما نیز با تحقیق و تفکر کامل به انتخاب رسیده اید باید یک قدم فراتر برویم و بدانید که در کنار وب سایتی که خریداری کرده اید سه قابلیت بسیار کاربردی و مهم نیز باید در نظر گرفته شود:

1- ریسپانسیو بودن (Responsive): با فراگیر شدن موبایل و تبلت، و این که درصد بسیار خوبی از بازدید کنندگان وب سایت آژانس مسافرتی از طریق موبایل و یا تبلت سایت شما را مشاهده می کنند(بیش از 30 درصد) ، پس سایت شما باید طوری طراحی شود که اصطلاحا "واکنش گرا" باشد، یعنی در کامپیوتر به بهترین شکل دیده شود، در تبلت کمی متفاوت تر از کامپیوتر ولی کامل دیده شود و همین طور در موبایل نیز به طور صحیح نمایش داده شود، شما میدانید که موبایل صفحه نمایش کوچکی دارد، پس باید اجزا سایت طوری در آن چیده شود که تمام قابلیت های سایت آژانس هواپیمایی به بهترین شکل دیده شود. نمایش در مانیتور و تبلت به صورت افقی است، ولی در موبایل چیدمان عمودی است و باید همه چیز در آن سایز خوب دیده شود.

2- وب ویو (Web view): این قابلیت چیزی شبیه ریسپانسیو است ولی یک فرق بسیار مهم دارد، در ریسپانسیو همان سایتی که در مانیتور دیده میشود با تمام اجزا، طور دیگری نمایش داده میشود که همسان با موبایل باشد، ولی در وب ویو یا "نمایش وبی" طراح با نظر صاحب سایت، نمایش را طوری تنظیم می کند که اجزایی در موبایل و تبلت دیده شود که بسیار واجب هستند و بیننده را به بهترین شکل راهنمایی کند. مثلا در نمایش وبی شاید لازم نباشد لینک دیدنیهای دنیا وجود داشته باشد ولی لینک رزرو پرواز باید خوب دیده شود، در یک کلام، نمایش وبی باید لینک های بسیار مهم را نمایش دهد.

3- نمایش یکسان در تمام Browser ها: موضوع مهم دیگری که از طرف طراح سایت آژانس هوایی، حتما باید رعایت شود، این نکته است که سایت باید در 4 گشاینده اینترنت (Browser) که بسیار فراگیر هستند، کاملا یکسان دیده شوند، یعنی وقتی شما سایت خود را در هر browser ی مشاهده می کنید، هیچ فرق محسوسی با یکدیگر نداشته باشند. درصد استفاده بیننده ها در اینترنت از گشاینده ها به ترتیب برابر است با:

 

Chrome 57%: (کروم)

Safari 20%: (سافاری)

Fire fox 15%: (فایر فاکس)

IE 5%: (اینترنت اکسپلورر)

بقیه گشاینده ها: 3%

 

اباذر افشار

متخصص نرم افزارهای گردشگری

abazar@iran-tech.com

امتیاز کاربران
نمایش سایت در مانیتور، تبلت، موبایل
1
5
[ تعداد: 6 میانگین: 4.83/5 ]
اپلیکشین
فروش آنلاین ما
را دانلود کنید