زمان مطالعه : ۱۰ دقیقه

ما تقریبا طی چندین ماه و چند ده مقاله ای که خدمتتون ارائه دادیم سعی نمودیم صفر تا صد یک وب سایت خوب گردشگری، خدمات سئو، یک نرم افزار خوب، چگونگی فروش آنلاین و  مباحثی از این قبیل که به شما جهت یک خرید خوب و توسعه بازارتان کمک کند، معرفی نمودیم و حتی سعی نمودیم ویژگی های یک شرکت خوب را هم به تفصیل بیان کنیم که شما در انتخاب یک شرکت خوب دستتان باز باشد.

دسته بندی و مقایسه عادلانه شرکت های طراحی سایت

میخواهم در این مقاله کاری جدید و جذاب به شما ارائه دهم.به این شکل که شرکت های فعال در این حوزه را به شما توضیح دهم و معرفی کوتاهی از هرکدام داشته باشم و به این سمت بروم که با فعالین این حوزه بیشتر آشنا شوید.در این حوزه حدود ۳۰ شرکت فعال وجود دارد که اگر بخواهم به ترتیب حروف الفبا برایتان بگویم به شرح زیر می باشد:

آرتاباز – آرتیمان – آی تی پرواز – ایده سافت – ایده آفرین- ایده پویا – ایران تکنولوژی – برید سامانه نوین- بلوط – بیسیس فلای- پرتو- پرداز – پرواز – پرواز پرداز – پیام آوا – پیام آوران پارسیان – تدبیر – تراویا – تیم یار – چارتر ۷۲۴ – چارتکس – حامی – راویس – ژنیک – سیتی نت – سازه حساب – سپهر – سایروسافت – سماپرداز – فرانگر – فراتک – کانکتوتا – گوهر – ماهان تک – مقیم – نماگشت – نیکتا پرداز – وب ۲۴ – های هالیدی

شرکت های نام برده در دو دسته قرار می گیرند : یکسری به علت خدماتی که ارائه می دهند شناخته شده تر هستند پس طبعا شناخت بنده هم از آن ها از جهت خدمات قابل ارائه ، سیستم مورد استفاده و مدیران‌شان بیشتر می باشد، یکسری هم کم تر شناخته شده می باشند که یا اطلاعات بنده در این مورد ناقص می باشد و یا به تازگی وارد این عرصه شده اند .البته این موضوع به این معنا نمی باشد که شرکت های نوپا سیستم های خوبی ارائه نمی دهند، بلکه باید به آن ها اجازه دهیم سیستم های خود را وارد بازار کنند و خدمات شان مورد استفاده قرار گیرد و بتوانند جواب خود را پس دهند.

اس ام اس مارکتینگ و دلایل استفاده از این تکنیک

در ابتدا میخواهیم برویم به سراغ آن دسته از شرکت هایی که کم تر شناخته شده هستند تا نام وب سایت و خدمات قابل‌ارائه آن‌ها را معرفی کنم و دسته اول را در ادامه مقاله به‌طور مفصل معرفی نمایم.

شرکت آرتا باز

آدرس وب سایت : www.android-mob.ir

محل شرکت آرتا باز در مشهد می‌باشد و بر اساس اطلاعات وب‌سایتشان اپلیکیشن فروش بلیط ارائه می‌دهند.


شرکت آی تی پرواز

آدرس وب سایت : www.itparvaz.ir

محل شرکت آی تی پرواز کرج می‌باشد .وب سرویس بلیط داخلی و وب سرویس هتل داخلی ارائه می‌دهند.


شرکت ایده سافت

آدرس وب سایت : www.idesoft.ir

محل شرکت ایده سافت تهران می‌باشد. اتوماسیون و حسابداری داخلی، وب سرویس بلیط داخلی، وب سرویس هتل خارجی و سیستم رزرواسیون تور ارائه می‌دهند.


شرکت ایده آفرین

آدرس وب سایت : www.crco.com

محل شرکت ایده آفرین تهران می باشد.اتوماسیون و حسابداری داخلی و خدمات طراحی وب سایت مسافرتی ارائه می دهند.


شرکت ایده پویا

آدرس وب سایت : www.activeidea.net

محل شرکت ایده پویا تهران می باشد.خدمات طراحی وب سایت مسافرتی ارائه می دهند.


شرکت برید سامانه نوین

آدرس وب سایت : www.baridsoft.ir

محل شرکت برید سامانه نوین تهران می باشد .حسابداری و اتوماسیون داخلی ارائه می دهند.


شرکت  طراحی سایت بلوط

آدرس وب سایت : www.mybaloot.com

محل شرکت بلوط مشهد می باشد.اپلیکیشن فروش بلیط ارائه می‌دهند.

در هفته آینده به ادامه معرفی این شرکت ها خواهم پرداخت. که قطعاً باعث شناخت بیشتر آن‌ها می‌شود که در استفاده از وب سایت این شرکت‌ها و کسب اطلاعات بیشتر کمک خواهد کرد.


شرکت طراحی سایت پرواز پرداز

آدرس وب سایت : www.parvazpardaz.com 

محل شرکت پرواز پرداز تهران می باشد.خدمات طراحی وب سایت آژانس مسافرتی می باشد.


شرکت طراحی سایت تدبیر

آدرس وب سایت :  www.tadbir.biz

محل شرکت تدبیر مشهد می باشد. حسابداری و اتوماسیون داخلی آژانس ها را ارائه می دهند.


شرکت طراحی سایت ایده پرداز

آدرس وب سایت : www.idehparvaz.com

محل شرکت ایده پرداز تهران می باشد.گویا دیگر در زمینه گردشگزی فعالیتی نمی کنند.


شرکت طراحی سایت فراتک

آدرس وب سایت:     www.faratechdp.com

محل شرکت فراتک مشهد می باشد.اپلیکیشن رزرو هتل را ارائه می دهند.


شرکت طراحی سایت ماهان تک

آدرس وب سایت : www.mahantech.org

محل شرکت ماهان تک تهران می باشد.طراحی وب سایت آژانس های مسافرتی را ارائه می دهند.

 تا اینجا  سعی نمودیم شرکت های کمی ناشناخته تر را معرفی کنم.در این مرحله به معرفی شرکت های تازه واردی می پردازم که توانسته اند اسم و رسمی برای خود دست و پا کنند و پیشرفت خوبی در این صنعت داشته اند.

آلترابو

آدرس وب سایت : www.altrabo.com

محل شرکت آلترابو تهران می باشد.از زیر مجموعه هلدینگ توشا است و سایت معروف علی بابا مربوط به همین هلدینگ می باشد.خدمات وب سرویس پرواز داخلی و خارجی و وب سرویس هتل داخلی و خارجی ارائه می دهند.خدماتشان از لحاظ مجهز بودن به کلیه امکانات مطلوب می باشد اما کمی از سرعت پایین برخوردار می باشد. از لحاظ پشتیبانی همانند تیم پشتیبانی علی بابا خدمات خوب و با کیفیتی ارائه می دهند.

اگر میخواهید ظاهر یکسانی داشته باشید این شرکت گزینه مناسبی می باشد. اما اگر به دنبال ظاهری متفاوت و مختص به خود و سرعت بالا در کنار دیگر امکانات هستید شاید آلترابو هنوز گزینه مناسبی برای انتخاب شما نباشد.

انیاک

آدرس وب سایت : www.eniac-tech.com

شرکت انیاک به تازگی وارد دنیای گردشگری شده است اما از شرکت های قدیمی نرم افزاری و همچنان معتبری بوده است.محل شرکت انیاک تهران می باشد. خدمات قبلی این شرکت شامل ارائه راهکارهای سخت افزاری بسیار بزرگ، نرم افزارهای بانکی و مدیریت سوخت می باشد. خدمات شان در دنیای گردشگری شامل وب سرویس پرواز و هتل می باشد. هنوز نمونه کار چشمگیری ارائه نداده است اما با توجه به پیشینه و توانایی آن ها رشد خوبی را می توان برایشان پیش بینی کرد.

پایا

آدرس وب سایت :www.mrprogramer.com

محل شرکت پایا مشهد می باشد.شرکت پایا خدمات وب سرویس پرواز های داخلی با کیفیت عالی ارائه می دهد.سرعت و خدمات پشتیبانی خوبی ارائه می دهد. شاید خطای سیستم پایا زیر ۱% می باشد. با شناختی که از آن ها دارم تیم جمع و جور و حرفه ای می باشند.اگر به دنبال خدمات بلیط داخلی بدون ظاهر شخصی سازی شده می باشید شرکت پایا گزینه بسیار خوبی می باشد و به تازگی خدمات شخصی سازی شده و مورد دلخواه هر فرد را ارائه می دهند.به زودی خدمات وب سرویس پرواز خارجی و هتل داخلی و خارجی را هم به سیستم خود اضافه می کنند.

تراویا

آدرس وب سایت: www.travia.global

محل شرکت تراویا تهران می باشد.شرکت تراویا خدمات وب سرویس پرواز،هتل و قطار را ارائه می دهد.شرکت خوب و دارای مدیری مسلط و توانمند می باشد اما از لحاظ سرعت کمی پایین می باشند.اگر از فاکتور سرعت چشم پوشی کنیم سیستم شرکت تراویا از این لحاظ که همه وب سرویس ها را پوشش می دهد خوب می باشد. مهم ترین نمونه کاری که ارائه دادند   سایت  bookingpersia.com  می باشد.از لحاظ بصری سایت خوبی می باشد ولی به جز این نمونه، نمونه معتبر دیگری ارائه نداده اند. فعلا برنامه ای جهت فروش به غیر را ندارند اما برنامه نویس ها میتوانند از وب سرویس هایشان بهره مند گردند.

تیشینه

آدرس وب سایت: www.tishineh.com

شرکتی که به تازگی وارد بازار شده است و بصورت موتور جستجویی هتل و پروازها را با یکدیگر مقایسه کرده و مشتری را به بهترین انتخاب نزدیک می‌کند.به این معنی که تمامی وب سایت های فروشنده بلیط پرواز و هتل را بررسی کرده و در جستجویی مثل تهران به مشهد اطلاعات تمامی سایت ها را جمع آوری کرده و در قالب یک سیستم مقایسه‌ای به شما نشان می‌دهد و این شما هستید که تصمیم می‌گیرید از بین نتایج یک شرکت را برای خرید انتخاب کنید و همین روند برای هتل صحیح است.به طور مثال زمانی که در شهر شیراز هتل عالی قاپو برای تاریخ ۱ تا ۲ را جستجو می کنید، این سیستم همه وب سایت های ارائه دهنده رزروهای این هتل را به شما در قالب یک جدول مقایسه ای نشان می دهد و شما می توانید از بین آن ها انتخاب کرده و عملیات خرید را انجام دهید.اگر مایل به همکاری با این شرکت هستید می توانید با این شرکت تماس گرفته و وب سرویس مورد نیاز را ارائه دهند و خدمات خود را در وب سایت نمایش دهید.

عدل آفرینان ماندگار

آدرس وب سایت: www.adl-co.ir

این شرکت وابسته به هلدینگ بانک پاسارگاد می باشد و دارای تیم برنامه نویسی خوبی است.مدتی هست که وارد نرم افزارهای هتلی شده است و تقریبا همه زیرساخت های هتلی را جمع آوری کرده و وب سرویس یکسانی تولید نموده است و زمانی که از آن ها وب سرویس هتل دریافت می کنید شامل همه سرویس دهنده ها از جمله علاءالدین، مارکوپولو، پروتل، هریس، آسا، اقامت ۲۴، هتل یار می‌باشد که می توانید خدمات همه این شرکت ها را همزمان بررسی کرده و بهترین نرخ را جهت فروش بر روی وب سایت خود داشته باید.شرکت عدل آفرینان با توجه به توان مالی که دارد در حال پیشرفت و حرکت در بازار است.

کانکتوتا

آدرس وب سایت: www.connectota.com

شرکتی که ۲ الی ۳ سالی است که وارد این صنعت شده و وب سرویس پرواز و هتل ارائه می دهد.مدیران شرکت متشکل از مدیران قبلی سازمان هواپیمایی کشور هستند و اطلاعات زیر ساختی خوبی دارا می باشند که از همین جهت شرکت خوبی برای ارائه وب سرویس پرواز و هتل برای متقاضیان است.این شرکت طراحی وب سایت هم انجام می دهد و سیستم فروش و توزیع به شکل اینونتوری هم دارد و به تازگی هم سیستم های رزرواسیون بلیط اتوبوس را به مجموعه خدمات خود افزوده است.با سابقه یکی دو ساله می تواند سرویس خوبی داشته باشد اما همواره شما برای خرید به تحقیق کافی در این بخش دارید.

متین

این شرکت زیرمجموعه هلدینگ گردشگری هستند که عمده فعالیت این کشور در حوزه شرکت های عربی مخصوصا عراق می باشد که در همین رابطه نرم افزارهای خود را به زبان عربی و انگلیسی تغییر داده است.وب سرویس پرواز و هتل ارائه می دهد.اگر به دنبال شرکتی هستید که به بازار کشورهای عربی مسلط باشد شرکت متین هم در ارائه نرم افزارها و هم در راهکارهای فروش می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد و باعث نزدیک شدن شما به موفقیت شود.

ندای فناوری

آدرس وب سایت: www.voiceoftech.ir

محل شرکت ندای فناوری در کرج می باشد.از نیروهای جوان و خوبی برخوردار است.فقط وب سرویس پرواز ارائه می دهند.در وب سرویس پرواز دارای نرم افزار و خدمات خوبی می باشند و همه ایرلاین ها را پوشش می دهند.دارای تیم برنامه نویسی هستند که می توانند خواسته های شما را شخصی سازی کنند و تغییرات لازم را برای شما ارائه دهند.در صورت تصمیم به خرید از این شرکت می توانید دموها، نمونه کارها و وب سرویس های شرکت را بررسی کنید و از لحاظ سرعت و قدرت در زمینه نرم افزارهای پروازی خدمات خوبی را ارائه می دهند.

شرکت ویگو

آدرس وب سایت: www.wego.ir

این شرکت شبیه سایر موتورهای جستجوگری که قبلا عرض کردم کار می کند.پرواز و هتل را بصورت مقایسه ای برای متقاضیان نمایش می دهد و در کنار این مقایسه قابلیت هایی اضافه نموده مانند جداول قیمتی در زمان های مختلف، روش های پرداخت بصورت اعتباری و یا پرداخت با ویزا و مستر و شبکه شتاب خود ایران.فیلترهای جذاب و خوبی در زمان رزرو تعبیه نموده که می توانید با استفاده از آن ها شرکت های با خدمات و قیمت خوب را انتخاب کنید.این شرکت نماینده شرکت ویگو انگلیس است.

تا به اینجای این مقاله تعداد زیادی از همکاران را به شما معرفی نمودیم، در قسمت اول به معرفی دوستانی پرداختیم که سابقه و اسم و رسم چندانی در حوزه گردشگری ندارند و در قسمت دوم به معرفی همکارانی پرداختیم که با اینکه مدت کوتاهی از ورودشان به این حوزه می گذرد توانسته اند اعتبار خوبی برای خود کسب کنند و رشد چشمگیری داشته باشند.در قسمت سوم این مقاله به معرفی شرکت هایی با سابقه طولانی و کارنامه نسبتا خوبی در حوزه گردشگری دیجیتال می پردازیم که تعداد زیادی از مجموعه های گردشگری جزء مشتریان آن ها می باشند.طبق روال قسمت های قبل در این بخش هم بر اساس حروف الفبا به معرفی هرکدام از شرکت ها می پردازیم:

 

شرکت آرتیمان

آدرس وب سایت : www.artimantech.com

محل شرکت آرتیمان تهران می باشد.مدیریت این شرکت از دوستان خوب بنده به نام آقای مجیدی می باشند.افراد مهم این شرکت را مهندسین سابق شرکت دیگری در حوزه گردشگری که اتفاقا از شرکت های خوب و به نام در این حوزه می باشند تشکیل داده است که بنده بنا به رعایت حقوق معنوی نامی از شرکت قبلی نخواهم برد..مهندس مجیدی با نگاه به آینده و با عقیده استقلال و اجرای ایده های جدید خود تصمیم به راه اندازی شرکت خود به صورت مستقل می گیرند.شرکت آرتیمان خدمات رزرواسیون چارتر، هتل و تور ارائه می دهد.معروفیت شرکت آرتیمان از سیستم رزرواسیون تور آن نشئت می گیرد.از مزیت های این سیستم می توان به web-base ( بر پایه شبکه) بودن و گرافیک با کیفیت و مطلوب آن اشاره نمود.اگر بخواهم به طور دقیق تر بگویم نرم افزار شرکت آرتیمان مناسب کسانی می باشد که مستقیما تور اپراتور و یا گارانتی کننده هتل می باشند.دارای پنل مدیریتی و پنل برای مصرف کنندگان  مختلف به صورت مجزا می باشد. اگر تصمیم به خرید رزرواسیون تور آنلاین دارید آرتیمان می تواند جزء انتخاب های اول تا سوم شما باشد که معروفیت قابل توجهی در این زمینه دارند.این شرکت با برند Itour در حوزه گردشگری شناخته شده می باشد.

 

شرکت آویژه

آدرس وب سایت : www.avijeh.ir

محل شرکت آویژه تهران می باشد.این شرکت با ۱۰ سال سابقه با برند ناگا در این حوزه فعالیت می کند و تمرکزشان بر طراحی وب سایت های اطلاع رسانی و سیستم های رزرواسیون می‌باشد.از لحاظ گرافیکی دارای طراحی های بسیار جذابی می باشند که این را می توان از نمونه کارهای زیبای آن ها متوجه شد.در واقع اصول اولیه طراحی، کاربر پسندی (user friendly) و سادگی در آن ها به طور کامل رعایت شده است.به تازگی وارد سیستم های رزرواسیون هم شده اند.پس اگر به دنبال وب سایتی شکیل به همراه سیستم رزرواسیون می باشد شرکت آویژه می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.قیمت این شرکت بنابر خدمات مورد ارائه متنوع می باشد.بعضا شاهد قیمت بالایی خواهید بود که آن هم بر اساس نوع طراحی و درنظر گرفتن جذابیت های بصری صرفه اقتصادی هم در آن ها گنجانده شده است.کسانی که برایشان کیفیت و ظاهر گرافیکی دارای اهمیت زیادی می باشد شرکت آویژه قطعا انتخاب خوبی برایشان خواهد بود.

 

ایران تکنولوژی

آدرس وب‌سایت : www.iran-tech.com

محل شرکت ایران تکنولوژی تهران می‌باشد و از اولین شرکت هایی است که وارد زمینه فعالیت در حوزه طراحی نرم‌افزارهای تحت وب برای آژانس‌های مسافرتی گردیده و سابقه‌ای ۱۵ ساله در ارائه خدمات به صنف گردشگری دارد.خدماتی همچون طراحی سایت آژانس مسافرتی، طراحی سایت هتل، اتوماسیون و حسابداری تخصصی آژانس مسافرتی، وب‌سرویس‌های بلیط، هتل، بیمه، ترنسفر فرودگاهی، قطار و اتوبوس و رزرواسیون تور و ویزا ارائه می‌دهد.در قسمت اینونتوری‌ها، ارائه‌دهنده اینونتوری هتل، تور، پرواز، قطار و کشتی می‌باشد.

تمامی این سیستم‌ها در چندزبان از جمله فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، چینی و … طراحی می‌شوند.ایران تکنولوژی دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته می‌باشد.تا کنون به حدود ۵۰۰ آژانس مسافرتی فعال در ایران سرویس خود را ارائه نموده است.

 

پرتو

آدرس وب‌سایت : www.partocrs.com

محل شرکت پرتو تهران می‌باشد و این شرکت سرویس بسیار خوبی در زمینه بلیط‌های خارجی ارائه می‌دهد و در واقع نرم‌افزارشان به فروش بلیط‌های خارجی معروف می‌باشد.سرویس شرکت پرتو از سرعت خوبی برخوردار است و قیمت مورد ارائه آن‌ها قیمتی رقابتی در بازار می‌باشد.اما بعضا یک سری از بلیط‌های آن‌ها به صورت صدور لحظه‌ای نمی‌باشد و مدتی حدود ۱۰ الی ۳۰ دقیقه برای صدور آن زمان نیاز است.تجربه بنده در این زمینه این بوده است که معمولا بلیط با موفقیت صادر شده و مشکلی برای آن وجود ندارد.

شرکت پرتو از پشتیبانی خوبی برخوردار است و سرویسی همراه با تکنیک‌های حرفه‌ای همراه با سرعت مناسب ارائه می‌دهد.اگر به دنبال سرویس فروش بلیط خارجی می‌باشید شرکت پرتو گزینه مناسبی می‌باشد.البته جدیدا هتل‌های خارجی هم به سرویس خود اضافه نموده‌اند که بنده تجربه زیادی در استفاده از این سرویس شرکت پرتو ندارم.شما می‌توانید در قالب وایت لیبل از این شرکت سرویس دریافت نمایید.اما اگر به دنبال یک سرویس تخصصی همراه با گرافیک شخصی سازی شده می‌باشید وایت لیبل نمی‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد و باید وب سرویس این شرکت را خریداری کنید و به شرکت طراحی بسپارید.هزینه وب‌سرویس این شرکت حدود ۲ الی ۳ هزار دلار می‌باشد که باید حدود ۱۰ الی ۳۰ میلیون هم به یک شرکت طراح پرداخت نمایید اما خروجی بسیار خوبی از این فرایند دریافت می‌نمایید.

 

پرگان سیستم

آدرس وب‌سایت : www.pargansystem.com

محل شرکت پرگان سیستم تهران می‌باشد.این شرکت متشکل از یک سری جوان خوب و توانا می‌باشد که پیشینه‌ای خوب در زمینه نرم‌افزارهای حسابداری برای اصناف مختلف دارند.سابقه‌ای حدود ۴ سال در زمینه ارائه نرم‌افزارهای گردشگری دارند و در این مدت کوتاه پیشرفت چشمگیری داشتند.مشتریان خوبی از سرویس شرکت پرگان سیستم استفاده می‌نمایند.

خدماتی همچون اینونتوری پرواز، هتل و تور و وب‌سرویس بلیط داخلی ارائه می‌دهند.نرم‌افزار این شرکت بیشتر مناسب چارتر کننده‌‌های پرواز و گارانتی‌کنندگان هتل می باشد.نرم‌افزار حسابداری بسیار پیشرفته و خوبی دارند که می‌توان به بخش وب‌سرویس و اینونتوری متصل نمود.عملا هر خرید می‌تواند در لحظه دارای سند حسابداری قطعی باشد.در سرویس حسابداری آن‌ها که بسیار استاندارد طراحی شده است می‌توانید مالیات، ارزش افزوده، فروش‌های فصلی و دفاتر حسابداری را بصورت خوبی ببندید.هر نرم‌افزار را بصورت جداگانه بر روی یک سرویس لوکال برای شما نصب خواهند کرد و از این جهت که می‌دانید اطلاعات شما بر روی سرویس خودتان است و کسی به آن دسترسی ندارد بسیار خوب می‌باشد، البته ممکن است پشیبانی آن‌ها از این جهت که بر روی لوکال است کمی سخت بشود. در هرصورت اگر به دنبال اینونتوری هستید که به سیستم حسابداری متصل باشد شرکت پرگان سیستم گزینه مناسبی برای شما می‌باشد.

ادامه دارد….