لیست قیمت

در مقاله و مقالات قبل تر به تفصیل در مورد انواع دامنه و خصوصیات آن صحبت کردیم. حال میخواهم در مورد موضوعی بسیار مهم به نام زمان تمدید دامنه با شما صحبت کنم.

چه زمانی وقت تمدید دامنه است ؟

دامنه هایی که خارج از ایران ثبت میشود(com/net/co/…) و در مورد آن قبلا حرف زدیم از 1 سال تا 10 سال و دامنه های ir که در داخل ایران ثبت میشود از 1 سال تا 5 سال ثبت می شود. و این یعنی وقتی دامنه ای را یک ساله یا 10 ساله ثبت می کنیم، دقیقا یک سال بعد (یا 10 سال بعد) در همان تاریخ دامنه منقضی(Expire) میشود. البته همیشه از طرف شرکت ثبت کننده دامنه (اگر شرکت خوبی مثل ما باشد!!!) یک تا دو ماه زودتر برای شما فاکتور ارسال میشود تا هزینه آن را پرداخت کرده و از منقضی شدن آن جلوگیری کنید. این موضوع را مهم بدانید و پول تمدید دامنه را همیشه زودتر از موعد پرداخت کنید.

 

اگر دامنه خود را به موقع تمدید نکنید!

وقتی دامنه منقضی میشود یکی از چهار اتفاق زیر رخ میدهد:

 میتوانید همان لحظه آن را تمدید کنید.

 میتوانید تا یک ماه آن را به تاخیر اندازید و این گزینه برای شما فعال است که در صورت تمدید، مجددا سایت شما فعال گردد.

 بعد از گزینه دوم تا یک ماه بعد از آن (یعنی دو ماه از تاریخ انقضا) فقط ثبت کننده اولیه و با جریمه چند برابری میتواند دامنه را دوباره تمدید کند. همواره مراقب باشید تا مشمول هزینه گزاف تمدید دامنه نشوید.

 در صورتیکه دو ماه هم بگذرد و شما دامنه را تمدید نکنید، دیگر به هیچ عنوان هیچ کس نمیتواند آن را تمدید کند حتی اگر میلیاردها پول پرداخت کنید. البته بعد از یک ماه دیگر(در مجموع سه ماه) دامنه باز شده و اگر شانس بیاورید و کسی قبل از شما آن دامنه را نخرد، میتوانید به قیمت معمول دامنه، آن را بخرید. البته شک نکنید که شانس نمی آورید و شرکتهایی هستند که تجارت ان ها خرید دامنه های آزاد شده و فروش مجدد آنها به هزینه های بسیار سرسام آور است.

پس لطفا به نکات بالا دقت بفرمایید و دامنه خود را در وقت درست خودش تمدید کنید.

 

اباذر افشار

متخصص نرم افزارهای گردشگری

abazar@iran-tech.com

امتیاز کاربران
زمان تمدید دامنه
1
5
[ تعداد: 10 میانگین: 4.90/5 ]
اپلیکشین
فروش آنلاین ما
را دانلود کنید