سفارش
پرسش:whois چیست ؟
پاسخ:Whois چیست و چه کاربردهای دارد؟

Whois امکانی است که به شما اجازه می دهد نام و اطلاعات تماس مالک دامین، شرکت هاستینگ، تاریخ ثبت و انقضا و ... را مشاهده کنید و همچنین از آزاد بودن Domain مورد نظر جهت ثبت مطلع شوید.
در این بخش ما نحوه به دست آوردن اطلاعاتی مانند مالکیت دامنه، نماینده ایرانی ثبت کننده ی دامنه، شرکت هاستینگ (name server )، تاریخ ثبت و انقضا، آزاد بودن دامنه برای خرید، پیشنهادادت دامنه های مشابه و شرکت اصلی خارجی ثبت کننده دامنه را از طریق سرویس دهنده ی who.is آموزش می دهیم
پس از وارد کردن آدرس who.is در مرورگر خود و ورود به سایت در قسمت جستجو نام دامنه مورد نظر جستجو نمایید تا اطلاعات دامنه نمایش داده شود برای به دست آوردن هر یک از اطلاعات به صورت زیر عمل می کنیم
1- شرکت اصلی خارجی ثبت کننده دامنه : در بخش Registrar Info گزینه ی Name مشخص کننده ی نام شرکت اصلی خارجی ثبت کننده دامنه می باشد.

2- تاریخ ثبت و انقضا : در بخش Important Dates گزینه ی Registered On مربوط به تاریخ ثبت و گزینه ی Expires On مربوط به تاریخ انقضای دامنه می باشد.

3- شرکت هاستینگ (name server) : در بخش name server نام شرکت هاستینگ را می توانید مشاهده نمایید.

4- نماینده ایرانی ثبت کننده ی دامنه : در بخش Raw Registrar Data گزینه ی Registrant Organization مشخص کننده ی نماینده ایرانی ثبت کننده ی دامنه می باشد.

5- مالکیت دامنه : در بخش Raw Registrar Data گزینه ی Admin Organization مشخص کننده ی مالکیت دامنه می باشد.

6- پیشنهادات دامنه های مشابه : در قسمت Suggested Domains در منوی سمت راست می توانید دامنه های را که مشابه دامنه مدنظر شما می باشند و پیشنهاد داده شده اند را ببینید.

7- آزاد بودن دامنه برای خرید : در قسمت بالای سایت لیستی از پسوندهای دامنه موجود می باشد که مشخص کننده این می باشد که کدامیک از پسوند های دامنه مورد نظر برای خرید آزاد می باشد چنانچه دامنه آزاد باشد آن پسوند Available در غیر این صورت Taken می باشد.

نکته : در صورتی که دامنه یا هاستینگ و یا هر دو را از شرکت ایران تکنولوژی خریداری کرده باشید نام شرکت ما را در گزینه های بالا خواهید دید.
Iran Technology Ltd. Reviewed by IT Inc. on September 19. webdesign Company In IRAN Best tourisem webdesign Company in Iran tourisem Festival 4.3